Angličtina má krásné slovo SELFCARE, které se dost těžko překládá. Pokrývá tak širokou oblast způsobu myšlení, činností a vůbec všeho, co děláme pro udržení a zlepšování svého psychického, fyzického a emocionálního stavu, životní rovnováhy a pocitu pohody a spokojenosti. Nedílnou součástí je, že si člověk váží sám sebe, má se rád takový, jaký je.

Pro každého člověka je to něco jiného. Neexistuje žádný jednoduchý recept ani pravidla, co bychom měli dělat, abychom tohoto pocitu pohody a spokojenosti dosáhli. Neexistuje žádné „měla bys“ ani „musíš“, protože to je obvyklé, dělá to většina lidí a funguje jim to. Pokud nějaké „měla bys“ nebo „musíš“ potřebujete definovat, tak je to cokoliv, co děláte pravidelně a dělá vám to radost, baví vás nebo to zlepšuje váš život.

Přemýšleli jste někdy o tom, co to je právě pro vás? Pro mě je to určitě čas, který si udělám v létě na inlajny s manželem a fitness po zbytek roku. Čas, kdy si přečtu nebo naučím se něco nového, co posune mě osobně nebo firmu. Moc mě baví práce, kterou dělám. Nejsem líná zamyslet se nad tím, co jím. Naučila jsem se trávit čas s lidmi, které mám ráda, a ne s těmi, se kterými bych měla. Jsem přesvědčená, že když jsem spokojená já, přináší to užitek i pro lidi kolem mě. Osobní spokojenost je jako domino efekt.