547411_10201731431067866_217687161_n

Tuhle větu pronesl začátkem srpna 2013 Vlastík Lysák a dnes 3. srpna 2016 jsou to přesně TŘI ROKY, kdy jsem poprvé vyběhla. Jsem za to velmi ráda, že mě rozpohyboval.
Bylo to z nuly na skoro patnáct kilometrů, protože jsem od školy neběhala. Ty dvě dámy na fotce jsem pak už nikdy neviděla, z Veveří odběhly vařit domů oběd a pak už jsme se nikdy nikde nepotkaly. Jirka s Vlastíkem šli v tom neskutečném vedru trpělivě za mnou. Během se ta rychlost rozhodně nazvat nedala. Nesli mě vodu a nabízeli jízdu parníkem. NESKUTEČNÝ A NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK.
Je třeba dodat, že jsem s Vlastíkem v té době hodně cvičila a když jsme kdysi začínali, neudělala jsem ani dřep. Nejspíše tušil, že těch skoro patnáct kilometrů dám, když budu chtít. U mě rozhoduje výhradně hlava.

Co bylo dál?
Začalo mě to bavit a nejvíc závody. Tréninku jsem moc nedala. První byla Kuřim a Brněnský běžecký pohár a pak hned půlmaraton v Miláně.
Potkala jsem hodně fajn lidí, které bych bez běhu nikdy nepoznala.
Začala běhat Vyškovskou tour a Orelskou ligu. Nevadí mě prohrávat na malých závodech se super běžci. Mega závody se zlatými a kdoví jakými známkami mě nelákají.
S Liborem, kdysi jen přítelem mé dcery a dnes už zetěm,  jsem oběhla snad všechny možné kopce kolem Brna, většinu z nich nejednou a těším se, že to neskončilo. Už teď se těším na naše další společné běhy.

Start a další ZAČÁTEK
Do čtvrtého roku běhání startuji s trenérem, tréninky a osobními tréninkovými plány. Začalo to vlastně náhodou a už před létem. Nechala jsem se zlákat a přemluvit známými na otevření Běžeckého klubu Brno. Vůbec se mě nechtělo, ale šla jsem. Nejvíc mě zaujalo setkání s jedním ze zakladatelů Běžeckého klubu Brno. Tom mě kdysi radil v prodejně při nákupu prvních běžeckých bot a dělal analýzu došlapu. Začala jsem s ním trénovat … A moc mě to baví a za tři roky napíši, jak mě Tomáš Ondráček pomohl se zlepšit. Věřím, že to bude dřív. Zatím mohu aspoň konstatovat, že naštěstí Tom neuběhne maraton rychleji než já půlmaraton. Maraton za 2:26:18 versus můj první půlmaraton 2:14:50. To bych si snad ani netroufla s ním začít běhat.

Po třech letech a čtyřech dnech jsem si proběhla stejnou trasu. Nedělní výběh s Jirkou Homoláčem. Rozdíl byl znatelný. Tehdy jsem byla ráda, že jsem se totálně zničená a s bolavými nohami nějak za podpory Vlastíka dostala do přístavu. Teď to byl opravdu pohodový výběh.

13895536_1046048622129144_5444991780034344209_n