Štěstí ani osobní rovnováhu na internetu nenajdeš

Občas mě překvapí, když se při rozhovoru s některými známými dozvídám, jaké bezvadné články o štěstí a spokojenosti četli na internetu. Občas na mě vyskočí na Facebooku upozornění, že tomu nebo onomu se líbil třeba článek o spokojenosti ve vztazích, mužích, kteří málo pomáhají doma, protože jsou pořád v práci … Místo toho, aby něco pro svoji spokojenost udělali, si čtou články.

Dnes jsem si třeba všimla několika upozornění o tom, že se líbil článek o výběru koníčků nebo sportovní aktivity v návaznosti na zaměstnání, které pomohou od stresu a deprese. Nadpis sliboval, že si správným výběrem můžete pomoci sami. Dozvěděla jsem se, že pokud jde o fyzickou aktivitu, je pro mě ideální chůze v lese, pomalé plavání, rybaření, tai-či nebo cokoli, co má meditativní charakter. Meditací můžou být i drobné ruční práce – korálky, keramika, zdobení nebo vyšívání, pro pány lepení modelů nebo dílna. Záleží na každém. Důležité je pouze, aby konkrétní aktivita umožnila takzvaně vypnout hlavu.

Kdo mě zná, ví, že rybaření, taiči i meditaci je něco, co bych opravdu nevydržela a nesnesla. Pro mě je zatím příliš statická i jóga nebo pilatek. Pravdou je pouze pomalé plavání. Rychle plavat neumím. Dlouho jsem se tak nezasmála.

Než začnete ty chytré články číst, uvědomte si, že většinu píšou copywriteři na zakázku. Něco se prostě na web musí dát. Osobně znám i jednu slečnu, která nedostudovala psychologii a je v psaní velmi úspěšná. Na internetu je hromada návodů a receptů na spokojenost. Nefungují a nemohou fungovat.  Abyste spokojení byli, musíte pro to něco udělat. Změnit to, co vám nevyhovuje a začít s tím, co vám bude přinášet radost.