Nebudu zastírat, že můj vztah k technice a IT je veskrze kladný. Které IT hračky mě v roce 2013 nejvíce překvapily? Vynechávám IPhone a IPad, protože ty používám i pro práci.

Hodinky Garmin Fenix – jsou krásné, velké … prostě radost pohledět a vzít do ruky. Mají tolik funkcí, že se s nimi budu ještě nějakou chvíli sžívat. V prvním nadšení jsem si je vzala i na procházku po Brně před koncem roku. Ty hodinky na mapě zaznamenaly i to, že jsem váhala nad výběrem svařáku a obcházela stánky na náměstí Svobody… Taky už vím, že na GPS musím mít zaznamenávání po minutě, protože rozbor běhu v každé vteřině je příliš. Na pořádnou recenzi a dojmy teprve dojde, a si je vezmu na lyže do Itálie nebo do posilovny.

Tablet Google Nexus 7 – mám ho kvůli operačnímu systému Android a některým aplikacím, které jsme ve LWI nevyvíjeli pro IOS. Do ruky jsem ho kvůli tomu, že jsem zvyklá na IPad brala s jistou skepsí. Příjemné překvapení. Je to lehké, skvělý displej, rychlé. Nepříjemným překvapením je, že bych to pořád chtěla ovládat jako IPad a to přece jenom nejde. Tak pohybuji prstem po displeji a nic. Nebo to udělá něco jiného než čekám. Naplnění přísloví o tom, že zvyk je železná košile v praxi.

Čtečka Kindle PaperWhite – je už mojí druhou čtečkou a umím si představit, že ji budu mít s sebou na dovolené, protože IPad je přece jen o dost těžší a to dlouhé nabíjení není na dovolené zrovna optimální.