310 nebo 27 ? Co je víc

Matematicky je to naprosto jasné. Já se ale nějak pořád nevím, zda jsem měla větší radost z 310 kilometrů nebo z 27.

Na duben jsem měla ve svém tréninkovém běžeckém plánu 310 kilometrů. Naprostý rekord, obvykle to bývá kolem 250 kilometrů. Podařilo se a samozřejmě jsem měla radost.

Koncem dubna jsem vyrazila jako trasérka nevidomého na Sedm Kuřimských kopečků. Trasa 27 kilometrů, převýšení 900 metrů. Tento závod se běžel už potřetí a je perličkou Kuřimské běžecké ligy. Sice se do ní nezapočítává, ale má naprosto stejně skvělou atmosféru a organizaci. Děkuji Alešovi a Vítkovi Sikorovým.

Běželo se nám dobře, občas jsem musela Honzu na začátku brzdit, protože si myslel, že běžíme pomalu. Když jsou někde kopce, tak jsou tam i seběhy. Některé byly opravdu rázné. Tak jsme vtipkovali, že je dobře, že to raději nevidí. Zvládli jsme skalky u Babího lomu a v cíli zjistili, že nejsme ani poslední. Čekal nás tam výborný chleba se sádlem a taky pohár. Za první místo v nevypsané kategorii nevidomý s trasérem, tedy v mém případě nevidomý s trasérkou.

Byl to naprosto úžasný zážitek ač běhám s nevidomými od roku 2014. Nejlepší na tom všem bylo, že jsme se dokázali vždy jasně domluvit a mohli jsme se jeden na druhého spolehnout. Pokud si někdo myslí, že se spoléhá pouze nevidomý na traséra, tak to není tak úplně pravda. Je fajn, že jsem tam měla parťáka, který třeba navrhl, že zpomalíme. Je to lepší, než kdyby mlčel a pak bychom se někde oba váleli na zemi pod Babím lomem. Smířil se s tím, že by chtěl běžet rychleji, ale terén to neumožňoval. Neběháme spolu pravidelně ani často. Každý jsme zvyklí běhat ve dvojici s někým jiným, ale když se chce všechno jde. Já jsem si musela rychle zvyknout, že mám běžce napravo a nikoliv nalevo. Také na to, že Honza je s trasérem Pavlem, se kterým běhá nejčastěji zvyklý na tkaničku. My s Pavlem běháme s gumičkou ze slepecké hole, kterou mám u pasu. Tak jsme na ty naše spoluběžce několikrát vzpomínali. To všechno jsme během pár hodin stihli. Byl to nádherný den a jestli jsem měla větší radost z 27 zdolaných kilometrů nebo rekordních 310 za třicet dní pořád nevím. Vím však jistě, že běhat s nevidomými mně přináší radost a energii obrovskou.